Meklē šeit...
TOP
Ieradumi

Padomi, kā ikdienā justies enerģiskākai

Padomi kā justies enerģiskākai

Tas, ko Tu ikdienā dod ārējai pasaulei ir spogulis tam, kā Tu jūties iekšpusē. Kāds ir Tavs prāta stāvoklis? Vai Tavs uzturs ir sabalansēts un nodrošina organismu ar vajadzīgajām uzturvielām? Vai Tavs miega režīms ir sakārtots? Protams, ir atrodami daudz un dažādi padomi, kā justies enerģiskākai, tomēr ilgtermiņā tas būs vieglāk paveicams, ja pamatlietas – miegs un uzturs, būs sakārotas.

Pārdomāts uzturs

Veselīgs un sabalansēts uzturs palīdz Tavam organismam būt enerģiskākam un līdz ar to, darboties produktīvāk. Arī kafija ir labs līdzeklis enerģijas iegūšanai, taču, kā jau ar visu dzīvē, ir svarīgi zināt mēru! Labāk izdzert nelielu, bet kvalitatīvas kafijas krūzīti, nekā dzert vairākas. Viens no veidiem, kā kafija ietekmē Tavu organismu, ir lielāka ūdens daudzuma izvadīšana kā rezultātā parādās dehidrācija. Tieši dehidrācija ir iemesls, kāpēc, pat izdzerot kafiju, reizēm jūties nogurusi. Līdzīgu efektu dod arī citi dzērieni, kā piemēram, zaļā tēja. Tāpēc, ikdienā un, it īpaši baudot dzērienus ar kofeīnu, neaizmirsti arī par ūdeni. 

Padoms! Ja roka sniedzas pēc kārtējās kafijas krūzītes, izmēģini aromterapiju! Uzskata, ka rozmarīna zariņa parīvēšana un smaržas ieelpošana (vai rozmarīna ēteriskās eļļa), dod enerģijas lādiņu.

Trūkstošās vielas organismā

Ir produkti, kurus gadās uzņemt pārmērīgi daudz, taču arī trūkstošās vielas organismā ietekmē tā reakcijas. Viens no rādītājiem, kas vienmēr jāuzrauga ir cukura līmenis asinīs. Pārāk augsts cukura patēriņš noteikti noved pie negatīvām sekām, taču, ja cukura līmenis asinīs būs pārāk zems – izjutīsi vājumu. Tāpat arī dzelzs trūkums organismā rada jūtamas sekas, visbiežāk ilgstošu nogurumu. 

Šādam dIsbalansam ir nopietnas sekas ilgtermiņā, tāpēc ieguldi savu laiku, lai nodrošinātu sev sabalansētas un regulāras ēdienreizes! Ja esi veģetāriete, it īpaši piedomā, ar kuriem produktiem vari uzņemt dzelzi.

Miegs un tā režīms

Miegs ir svarīgs stūrakmens Tavas ikdienas veidošanā un lielākoties tieši nosaka, cik labi vai slikti Tu jūties. Nav vienotas receptes vai scenārija, kādiem jābūt gulēšanas paradumiem, jo arī mūsu dienas ritmi un režīmi atšķiras. Šeit daži padomi, kurus ņemt vērā, domājot par veselīgu miegu:

  • Pietiekoši daudz miega. Regulārs un vienmērīgs miegs sniegs visvairāk enerģijas
  • Izmēģini īsu snaudu – vidēji 20 minūšu miegs var restartēt Tavu prātu. 
  • Nelieto viedierīces tieši pirms un arī uzreiz pēc miega!

Dzīvesveids

Protams, arī uzturs un miegs pieskaitāms pie dzīvesveida, taču ne tikai tie nosaka Tavu ikdienas enerģijas lādiņu. 

  • Kontrolē ikdienas stresa un uztraukuma apjomu. Varbūt esi uzņēmusies vairāk, nekā dotajā brīdī spēj izdarīt? Pārskati sev uzticētos uzdevumus, jo lieks stress lieki patērē enerģiju!
  • Kusties enerģiski! Cilvēkam ātri kustoties, paātrināsies arī visi iekšējie procesi un smadzenes saņems signālu, ka ķermenis ir enerģisks. 
  • Paveic kādu salīdzinoši ātri izdarāmu darbiņu! Tas ļaus Tev justies motivētākai, līdz ar to arī enerģiskākai!
  • Enerģiska mūzika! Ja tas netraucē Tev koncentrēties, uzliec fonā pozitīvu, uzlādējošu mūziku. Vai arī paklausies enerģiskus ritmus pauzes laikā!
  • Sapucējies! Ja ikdienā esi radusi ātri uzvilkt to, kas ir visērtākais, izmēģini veltīt vairāk laika gatavojoties dienai, piemēram, ieveido matus, izvēlies svinīgāku apģērbu vai ietonē acis. Šādi nelieli soļi liks Tev justies pārliecinātākai, kā arī būs grūtāk slinkot un atlaisties dīvānā!

Tu esi unikāla un tikai Tu pati vislabāk spēsi saprast, kas ietekmē Tevi pozitīvi un, kas – negatīvi. Tāpat ir ar enerģijas un motivācijas līmeni. Noteikti Tev jau ir pašai savi mazie triki, kā padarīt dienu produktīvāku un justies enerģiskākai, un cerams, ka arī kāds no šiem padomiem Tev būs noderīgs!

«

»

Atstāj komentāru

Pieslēdzies, lai atstātu komentāru, vai uzdotu jautājumu