Meklē šeit...
TOP
Pašpārliecinātība Vērtības

Kāpēc ir svarīgi priecāties par “sīkumiem”?

Priecāšanās par “sīkumiem” rada laimes sajūtu. Sengrieķu filozofs un zinātnieks Aristotelis ir teicis: “Laime ir dzīves jēga un mērķis, viss cilvēka eksistences mērķis.” Kad mēs esam priecīgi par to, kas mums jau ir, esam sasnieguši laimes sajūtu.  

Nesteidzīga dzīves baudīšana

Priecāšanās par mazām un vienkāršām lietām un apkārtējo pasauli, ļauj izbaudīt dzīvi un redzēt skaisto visapkārt un mūsos pašos. Tad, kad mēs esam pateicīgi un apmierināti par to, kas mums jau ir, pietiek ar mazumiņu. Un esam sasnieguši laimes sajūtu un pietiekamību. Mēs pasargāsim pašas sevi no skriešanas, garākām darba stundām un nervozēšanas. Tās ir lietas, kuru nodoms ir likt mums tiekties pie taustāmām un dārgām lietām, piemēram, plašāka dzīvokļa un jaunākas automašīnas. Ko nereti cilvēki uzskata par laimes avotiem un dzenas tiem pakaļ, ieguldot dārgāko – savu laiku. 

Summer day and happy young woman in the sunflower field.

Tev pietiek laika apbrīnot sevi pašu, mīļos cilvēkus un jaukus notikumus, kad nesteidzies un velti laiku un uzmanību mazajām lietām. Vēlāk, kavējoties atmiņās, mazās lietiņas var pārvērsties par lielām un nozīmīgām, tāpēc izbaudīsim katru dienu. Kad uznāks kāds pelēks mākonītis, varēsim sildīties daudzās brīnišķīgās atmiņās. Tā ir odziņa un grācija, baudīt dzīvi, esot tur, kur esi. 

Mēs piesaistām to, uz ko fokusējamies

Mums piemīt apzinātās uzmanības spējas. Koncentrēšanās mērķi un iekšējās sajūtas ir kā magnēts, kas piesaista līdzīgas dzīves situācijas un notikumus. Ja lūkojies pēc noteiktām, izvēlētām lietām, tās viennozīmīgi atradīsi. Proti, ja pamosties no rīta un izlem, ka būsi priecīga un pateicīga par dienu, kas dota, un dzīvi, kuru dzīvo, noteikti atradīsi neskaitāmus iemeslus un pierādījumus sava lēmuma apstiprināšanai. To sauc par apzināto uzmanību. Tai ir spēks pārveidot mūsu dzīvi un to, kā mēs uz to skatāmies jebkurā brīdī. Izmantojot mums doto fizioloģisko spēju, varam vairāk izvairīties no negatīvām domām, neapmierinātības un nepatīkamām situācijām, jo izvēlamies to, ko vēlamies redzēt, dzirdēt un domāt. Tas nozīmē, ka selektīva uzmanība ir būtiska mūsu domāšanas sastāvdaļa, jo tā ļauj ierobežot maņu iespaidus, kas visu laiku sasniedz mūsu prātu. 

Apzinātās uzmanības izmantošana arī palīdz padarīt mūsu skrējienu lēnāku caur koncentrēšanās virzīšanu uz vienu konkrētu uzdevumu, tikšanos, pasākumu. Veicot vairākas darbības reizē, var nākties palaist garām “sīkumus” un nianses, kurus Tu būtu apbrīnojusi.

Enerģijas pieplūdums

Kad esi priecīga, Tu sajūti pozitīvu enerģiju un brīnišķīgu noskaņojumu. Prieks rada enerģiju un tie papildina viens otru. Līdz ar to solis būs atsperīgāks, un motivācija ļaus paveikt mazākus un lielākus darbus un projektus, kas savukārt rezultēsies gandarījumā par izdarīto. Gandarījumu mēs sajūtam līdzīgi prieka emocijām, un arī šīs izjūtas mūs motivē turpināt paveikt sev svarīgas lietas. Laimīgi cilvēki ir motivētāki un enerģiskāki. 

Neviens nav dzimis tādā laimes krekliņā, ka itin viss ietu kā pa diedziņu. Arī priecājoties par “sīkumiem”, var nākties saskarties ar mākoņainām dienām. Izkopjot pozitīvāku skatījumu, likstām tiksi pāri vieglāk un domāsi, ka galu galā notiks vislabākais nevis sliktākais. Ar lielu enerģijas daudzumu cilvēkā ir vairāk iekšējo resursu, lai konstruktīvi reaģētu uz nelabvēlīgiem apstākļiem, kā arī iztēlotos un radītu alternatīvus pozitīvus scenārijus. 

Young and happy

Uzlabo pašsajūtu un veselību

Prieks un pozitīvas emocijas rada virkni ieguvumu mūsu veselībai. Dzīves izbaudīšana ir kā imūnsistēma pret saaukstēšanos un nogurumu. Lūk, kādus veselības uzlabojumus iegūst cilvēks, kad jūtas priecīgs: 

  • Laba pašsajūta,  
  • Uzlabota imūnsistēma,  
  • Samazināts stresa un sāpju daudzums, 
  • Pasargāta sirds 
  • Samazināts insulta risks 

Emocionālās izjūtas ir saistītas ar nervu sistēmu un iekšējiem orgāniem. Prieks labvēlīgi ietekmē mūs fizioloģiski caur stresa atbildes sistēmu un asins spiediena normalizēšanu, kas savukārt tālāk ietekmē veselību. 

Piepildot sevi ar prieku un apmierinātību, izvairāmies no stresa, kas tikai pasliktinātu pašsajūtu un mazinātu organisma spēku. Tāpat arī prieka piepildīti cilvēki novērtē sevi un savu veselību kā vērtību un pārdomā veselīga dzīves veida piekopšanu caur uzturu, fiziskām aktivitātēm un līdzsvarotu dienas režīmu, sabalansējot miegu, darbu un atpūtu. Un šo faktoru ievērošana arī ietekmē veselību labākajā veidā. 

 

Dzīvot skaistu un priekiem piepildītu dzīvi Tevi iedvesmos pārdomāti un tieši Tev radīti 7 padomi. Šajos padomus uzzināsi, kā uzlabot savu pašsajūtu un pārliecināsies, cik lieliska esi un Tava pašapziņa gūs jaunus apvāršņus! Sākot lūkoties pēc notikumiem, kas sajūsmina, redzēsi, ka to ir neierobežoti daudz un visapkārt. 

Sāc priecāties par dzīves mazajām, jaukajām lietām jau šodien, neko neatliekot uz rītdienu. Rītdiena nekad nepienāk, jo vienmēr, kad tu pamosties, tā jau atkal ir šodiena. Uzvelc savas rozā brilles un lūkojies pasaulē caur tām katru dienu. Dzīvo viegli un sajūsmas pilni! 

«

Atstāj komentāru