Meklē šeit...
TOP
Ieradumi

Padomi vienkāršākai mājas uzkopšanai

Ikvienam patīk, ka mājās valda kārtība, viss atrodas tieši tur, kur tam jāatrodas un uz plauktiem nav putekļu. Šķiet, kārtot māju varētu katru dienu, bet vakarā tāpat valdītu nekārtība. Ierasts, ka mājas uzkopšanai nepieciešams veltīt daudz laika un tā raisa negatīvas emocijas, bet ar dažu paradumu maiņu uzkopšanu var padarīt vienkāršu.

Bieži vien Tu pavadi neskaitāmas stundas slaukot, beržot, dezinficējot un kārtojot, taču liela daļa no citām lietām darāmo darbu sarakstā netiek paveikta. Dažu tīrīšanas paradumu izmainīšana var mājai ļaut būt tīrai nepārtraukti, pat negaidīta ciemiņu ierašanās nespēs radīt satraukumu, jo mājās valdīs kārtība. Balstoties uz padomiem, tiek atvieglots mājas solis, ir vairāk brīva laika, ko vari izmantot pašizaugsmei, atpūtai un laikam ar ģimeni, kas noteikti ļauj dzīvot viegli!

Padomi mājas uzkopšanai

7 padomi, pie kuriem pieturēties vienkāršākai mājas uzkopšanai

  1. Sakārto aiz sevis uzreiz. Šo padomu būtu ieteicams atcerēties jebkuram no mums. Protams, ja mājās ir mazi bērni, šī paraduma ieviešana var būt diezgan sarežģīta, bet noteikti neapstājies pie pirmajām grūtībām. Regulāra darbības atkārtošana var kļūt par paradumu gan Tev pašai, gan radīs interesi arī pārējiem ģimenes locekļiem un pat mazākajiem mājas iemītniekiem.
  2. Ļauj tīrīšanas līdzekļiem paveikt lielāko darbu. Nereti, cenšoties atbrīvoties no kāda netīruma pleķa, nākas pielietot fizisku spēku, lai beržot ar lupatiņu virsma taptu tīra. Izvēloties atbilstošus līdzekļus, pat ar tautā iemīļoto dzeramo sodu cīņa ar netīrumiem būs daudz vieglāka. Izsmidzinot vai uzklājot līdzekli uz netīruma, un ļaujot tam iedarboties dažas minūtes, vari paveikt kādu citu nelielu telpas uzkopšanas uzdevumu. Kad laiks būs pagājis, atbrīvoties no netīruma būs pavisam vienkārši!
  3. Uzkop vienu telpu dienā. Šāda grafika izstrādāšana ir viena no galvenajām atslēgām, lai mājoklis būtu sakopts nepārtraukti. Arī šāda uzdevumu sadalīšana samazinās radīto nogurumu, ar ko iespējams nāktos saskarties, ja visu mājokli uzkoptu vienā dienā. Kā mazu ieteikumu vari uztvert šo – sākt pirmdienu ar virtuves uzkopšanu. Jā, pirmdiena ir viena no grūtākajām dienām nedēļā un arī virtuve ir telpa, kuras kārtošana prasa visvairāk darbu, bet tieši tāpēc atlikusī nedēļa šķitīs kā atelpa.
  4. Glabā tīrīšanas līdzekļus un piederumus vienā pārvietojamā grozā. Salīdzinot uzkopšanas servisa darbinieku darbību ar savu, pirmais, ko noteikti pamanīsi, būs tieši šī atšķirība. Kā tas var vienkāršot uzkopšanu? Uzkopjot konkrētu telpu, Tev nebūs jātērē laiks, dodoties pakaļ kādam līdzeklim, vai instrumentam, lai veiktu tīrīšanas darbus. Viss būs pa rokai un tīrīšana notiks daudz ātrāk.
  5. Iesaisti ģimeni. Mājas kārtošanu vari veidot kā kopēju ģimenes aktivitāti. Deleģē pienākumus katram ģimenes loceklim, piemēram, Tavs dzīvesbiedrs var būt atbildīgs par grīdu tīrību, bet meita par vannasistabas tīrību. Šādi katrs zinās, par kuru telpu vai pienākumu ir atbildīgs un kopējais veicamo uzdevumu daudzums tiks sadalīts uz visiem mājokļa iemītniekiem. Arī grafika veidošana, piemēram, trauku mazgāšanai ir efektīvs veids kā iesaistīt visu ģimeni.
  6. Veic vienu darbību visās istabās. Ja plāno slaucīt putekļus guļamistabā, dari to arī viesistabā un citās telpās. Tāpat arī ar grīdas slaucīšanu un mazgāšanu. Šāda darbības veikšana noteikti uzlabos kopējo kārtību mājoklī. Pat, ja vienas dienas ietvaros izvēlēsies veikt tikai vienu darbību, tas noteikti uzlabos kopējo dzīvojamās telpas tēlu. 
  7. Uzturi kārtībā tīrīšanas instrumentus. Ļoti nozīmīgs aspekts, lai māja būtu tīra, ir tas, kā Tu rīkojies ar uzkopšanas instrumentiem, tai skaitā putekļusūcēja maisiņiem, lupatiņām. Ja nepievērsīsi uzmanību tam, cik pilns ir putekļusūcēja atkritumu maisiņš, tad noteikti tas savu darbu veiks daudz neefektīvāk un Tev būs nepieciešams patērēt daudz vairāk laika un enerģijas. Arī, ja traipu centīsies iztīrīt ar netīru lupatiņu, pastāv liela iespēja, ka traips nevis pazudīs, bet kļūs vēl lielāks. Tādēļ, lai veicamais darbs nekļūtu par vēl lielāku apgrūtinājumu, pievērs uzmanību saviem darbarīkiem. 
Padomi mājas uzkopšanai (2)

No telpu uzkopšanas darbiem ir neiespējami izvairīties, ja vien šo pienākumu neuztici kādam uzkopšanas servisam. Lai arī cik reizēm šie veicamie darbi šķiet kaitinoši un nepatīkami, tajos ir arī pozitīvā puse. Veicot tos, ir iespēja atslēgties no ikdienas pienākumiem un domas koncentrēt tikai uz veicamo darbību. Sakārtojot māju, tiek sakārtots arī prāts. Un, protams, pieturoties pie 7 uzkopšanas padomiem, tīrīšana un kārtošana kļūs daudz vienkāršāka un ātrāka. Tev būs laiks sev!

«

»

Atstāj komentāru