Meklē šeit...
TOP
Ieradumi

Motivācijas deva ikdienai

Dažreiz Tu jau pamosties motivēta un gatava darīt lietas, bet dažreiz kaut kā pietrūkst, lai ietu un darītu. Vislabākais veids kā gūt motivāciju ir izvirzīt mērķus un tiekties uz tiem. Neviens nav teicis, ka tas būs viegli, un ka tas notiks ātri. Bet, kā teicis Viljams Džeimss “Rīcība ne vienmēr nes laimi, bet bez rīcības nav laimes.”. Patiesībā daudz vieglāk ir izvirzīt mērķus, nekā tos sasniegt. 

Neatkarīgi no tā, vai Tu to apzinies vai nē, motivācijai ir milzīgs spēks Tavā dzīvē. 

Ir daudzi veselības ieguvumi, ko mēs varam iegūt no paaugstinātas motivācijas. Motivācija kā psiholoģisks stāvoklis ir saistīta ar mūsu fizioloģiju. Kad mūsu motivācija ir izsmelta, cieš mūsu funkcionēšanas spējas. Taču neveselīgas motivācijas svārstības izskaidro arī atkarību, azartspēles, riska uzņemšanos un pārmērīgu interneta lietošanu. Motivācijai, kas ir atkarību izraisošas uzvedības pamatā, ir neiroloģiskais pamats.

Lūk, daži no ieteiktajiem padomiem un ieradumiem, kā kļūt motivētākai:

1. Samazini ikdienas izklaides.

Kad Tev apkārt ir daudz traucēkļu, Tu novirzies no darba un veicamajiem uzdevumiem.

Aizver durvis savam kabinetam, ja tādas ir. Ieslēdz klusuma režīmu un novieto telefonu darba vietas vai istabas otrā galā.

2. Iegūsti motivāciju no cilvēkiem savā dzīvē.

Mazāk laika pavadi kopā ar negatīviem cilvēkiem, kuri vienmēr skatās uz lietām negatīvi. Un vairāk savu laiku pavadi ar aizrautīgiem vai motivētiem cilvēkiem, kas ļauj viņu enerģijai pārplūst Tevī.

3. Atskaņo mūziku, kas dod enerģiju.

Viena no vienkāršākajām lietām, kad ir maz enerģijas vai motivācijas, ir spēlēt mūziku vai arī klausīties mūziku, kas uzmundrina un iedvesmo.

4. Atgādini sev to, no kā attālināsies.

Tu vari arī sevi motivēt tādā veidā, ka aplūkojot negatīvo pusi tam, kas rodas, paliekot pašreizējā ceļā.

Pajautā sev: Kādas būs sekas, ja turpināšu būt šajā pašā ceļā vēl 1 gadu? Un, ja es to darīšu vēl 5 gadus? Tā var būt laba motivācija, jo ikvienam gribas kāpt augstāk pa karjeras kāpnēm un sasniegt augstākās virsotnes.

5. Paņem pārtraukumu – Tu to esi pelnījusi.

Vienīgais veids, kā mēs varam darboties optimālā līmenī, ir radīt laiku atpūtai. Tas brīdis, kad Tu zini, ka nevari atlicināt laiku, parasti ir tad, kad Tev atpūta ir visvairāk vajadzīga.

Tāpēc rezervē tik ilgi gaidīto atvaļinājumu, lai pēc tam ar jaunu entuziasmu atgrieztos ikdienas darbos.

6. Vai Tavi lielākie mērķi ir uzrakstīti un redzami, lai Tu redzētu tos brīdī, kad pamosties?

Mūsu smadzenēm nepārtraukti ir jāatgādina par to, ko mēs vēlamies no savas dzīves. Tas, ka tas tiek uzrakstīts, rada pārmaiņas mūsu organismā un uzskatu sistēmās. Tas, kas ir vienkārši doma, pēkšņi kļūst taustāms un skaidri redzams ikvienam. Tas pēkšņi vairs nekļūst par spilgtu iztēli, bet par tādu, kas patiesībā varētu kļūt par realitāti.

7. Iztērē stundu dienā jaunu prasmju apgūšanai.

Jaunu prasmju apgūšana, iespējams, ir labākais veids, kā uzlabot Tavu kopējo vērtību un pārdošanas spēju kā cilvēkam. Jo būsi zinošāka dažādās sfērās, jo apkārtējie cilvēki novērtēs Tavas zināšanas, kas arī palielinās Tavu pašvērtību un pašapziņu.

Ko Tu vari darīt jau tagad?

  • Pieraksti dažus mērķus nākamajam gadam!
  • Plāno kā sevi apbalvosi, pietuvojoties savam mērķim, lai saglabātu motivāciju!
  • Pastāsti kādam par savu mērķi, lai uzturētu atbildību!

Ja Tu spēsi radīt pašuzturošu motivācijas dzinēju, Tu ne tikai spēsi atrast lielāku dzīves jēgu un mērķus savā dzīvē, bet spēsi arī izbaudīt katru minūti no tā, ko darīsi, lai sasniegtu savu mērķi. Un labā ziņa ir tā, ka Tavam progresam nav jābūt milzīgam, lai Tu to redzētu un citi to ievērotu, pietiek arī ar maziem soļiem un panākumiem.

Neliels progress var būt tikpat motivējošs, kā lielāki. Galvenais, lai progress turpinās, jo kamēr vien tas turpinās, būsi gan pats gandarītāks, gan pozitīvāks. Galvenais ir nepadoties un neapstāties pie iesāktā!

«

»

Atstāj komentāru