Meklē šeit...
TOP
Ieradumi

Kā izveidot ģimenes budžetu: praktiski piemēri

Pārvaldīt ģimenes finanses noteikti nav vienkārši, ja pie tā netiek pastāvīgi piedomāts un sekots līdzi. Neizstrādājot ģimenes budžetu, ietaupīt naudu kādam lielākam mērķim ir ļoti grūti. Cik bieži nākas sastapties ar neplānotiem izdevumiem, kas atstāj diezgan lielu robu kopējā budžetā?  Visbiežākā atruna šādos gadījumos ietver frāzi – mani ienākumi ir pārāk zemi. Iespējams, bet varbūt Tev ir jāiemācās plānot. 

Ģimenes budžets

Pārtika, medikamenti, auto, mājsaimniecības preces, apģērbs, rēķinu apmaksa…šo sarakstu varētu turpināt un turpināt. Visas lietas, nieki, prieki un pienākumi, kur nonāk mūsu naudas līdzekļi. Un neaizmirsīsim pieminēt “melno caurumu”, kur nebūtībā pazūd mūsu nauda. Izveidojot budžeta plānu, šīs visas grūti atrisināmās problēmas vari atrisināt. 

Praktiski piemēri, kā veidot ģimenes budžetu

Nosaki kopējos ikmēneša ienākumus. Skaidri zināt, ar kādu summu mēneša ietvaros vari rēķināties, ir pats pirmais un viens no galvenajiem noteikumiem budžeta plānošanā. Zinot šo kopējo summu, Tu vari noteikt cik daudz iespējams tērēt, no šīs summas atņemot obligātos maksājumus, kā piemēram īres/hipotekāros maksājumus, un nedzīvot pāri saviem līdzekļiem. 

Ģimenes budžets

Lai izveidotu pārdomātu plānu, sāc uzskaiti ar visiem atlikušajiem tēriņiem un sadali tos sadaļās. Piemēram, pārtika, mājsaimniecības, higiēnas preces, ietaupījumi utt. Atceries šajā sarakstā iekļaut sadaļu – neparedzētie izdevumi. Neviens nevar zināt, kad pēkšņi būs jāsastopas ar kādu neparedzētu situāciju, kad kādas sadaļas kopsumma pārsniegs plānoto. 

Izvērtē pēdējo 12 mēnešu izdevumus, tas Tev palīdzēs noteikt katras sadaļas tēriņu summu. Piemēram, izanalizējot katra mēneša elektrības rēķina summu, vari noteikt vidējo patēriņu un izmaksas iekļaut budžeta plānā.  

Lielisks veids ir mēneša garumā, katras dienas noslēgumā piefiksēt visas izmaksas. Mēneša beigās ir iespēja izvērtēt, kam nauda tērēta lieki un, kur iespējams ietaupīt. Kā arī vari ieraudzīt kopējos izdevumus katrai sadaļai, uz ko arī var orientēties plāna sastādīšanas laikā.

Lielākie tēriņi daudzās ģimenēs tiek veltīti tieši pārtikai. Pārdomā savus tēriņus pārtikai, ēšanai ārpus mājām. Iespējams, došanās uz veikalu katru dienu, palielina nevajadzīgu produktu iegādi un budžetam draudzīgāka būtu viena pārtikas iepirkšanas reize nedēļā. Bet, kā vari zināt kādi produkti būs nepieciešami nedēļas laikā? Visa atbilde slēpjas maltīšu plānošanā un lielākais ieguvums ir finanšu ietaupījums. 

Izvēlies izdevīgāko. Tas attiecināms uz sakaru pakalpojumu izmantošanu. Ir jāizvērtē visi piedāvājumi, jo bieži vien maksāt par interneta un televīzijas pakalpojumu kopā ir daudz izdevīgāk nekā par katru atsevišķi. Līdzīgi ir ar mājsaimniecības precēm, pirkt liela iepakojuma preces ir daudz izdevīgāk. 

Izmaksu samazināšana. Degvielas izmaksas vari samazināt, ja uz tuvākajiem galamērķiem dosies ar kājām vai ar velosipēdu. Pierodi pirms katra pirkuma izvērtēt vai šobrīd Tev tas ir nepieciešams un vai tiešām to izmantosi. Noteikti, izvērtējot savu ikdienu un paradumus, Tu spēsi atrast veidus kā ietaupīt. No kaut kā var nākties atteikties vai izmainīt paradumus. 

Kad katrai tēriņu sadaļai esi noteikusi naudas summu, pārliecinies vai kopsumma nepārsniedz Tavus ienākumus. Iespējams, mierīgi apsēžoties un apdomājot, Tev būs izdevies iekļauties ģimenes budžetā un labākajā gadījumā līdzekļi aprēķinos būs palikuši pāri, atlikušo summu droši pievieno neparedzētajiem izdevumiem. Ja mēneša beigās secināsi, ka neparedzēto izdevumu kopsumma nesasniedz noteikto daudzumu, atlikumu pievieno ietaupījumiem. 

Ģimenes budžets

Ikdienā sekot līdzi ģimenes budžetam iespējams izmantojot piezīmju kladi, kur piefiskēt visus izdevumus. Bet daudz ērtāks veids būs tam piemērotās aplikācijas, kā piemēram, Mint, Monefy, Wallet un daudzas citas. Izmēģini vairākas no tām un izvēlies sev ērtāko. Katrā no tām ir iespēja ievadīt izdevumus un ienākumus konkrētās sadaļās, un sekot naudas plūsmai. Daudzu iecienīts variants ir arī Excel veida tabulas, kur katrs sev tīkamā veidā var atjaunot informāciju par ģimenes budžetu.

Sekošana līdzi šiem padomiem Tev gan atvieglos budžeta plānošanu, gan palīdzēs ietaupīt naudu un ieguldīt to daudzās vērtīgās lietās. Ar katru mēnesi šī budžeta sastādīšana, sekošana tam līdzi kļūs daudz vienkāršāka, tādēļ nepadodies pie pirmajām grūtībām!

Veiksmi!

 

«

»

Atstāj komentāru

Pieslēdzies, lai atstātu komentāru, vai uzdotu jautājumu