Meklē šeit...
TOP
Vērtības

Rīta rutīna produktīvai dienai

Bieži vien rīta rutīna ir tā, kas nosaka, kāda būs Tava diena. Produktīva vai ne tik produktīva – to izlemt un ietekmēt vari tikai Tu pati! Vai bieži piedzīvo tādus rītus, kad vēlies vienkārši gulēt un neko nedarīt? Kad gultā pavadi ilgāku laiku nekā nepieciešams un kafija ir jādzer steigā? Vai pati jūties apmierināta, tādā viedā iesākot rītu? Ja Tev ir apnikuši stresa un steigas pilni rīti, iepazīsties ar šo rakstu un mēs palīdzēsim izveidot tādu rīta rutīnu, kas motivēs Tevi sasniegt vairāk!

Katrs rīts ir jauna iespēja

Aicinām Tevi katru rītu uztvert kā jaunu iespēju! Rīts ir kā balta lapa, atšķiras tikai tas, kā Tu to aizpildi. Advancēta rīta rutīna sagatavo Tevi darāmajiem darbiem un ļauj justies enerģiskai visas dienas garumā. Ja Tu vēlies sasniegt vairāk un kļūt par labāku sevis versiju, iesakām saplānot savu rītu un pieturēties pie izvēlētajām aktivitātēm, līdz tās kļūst par ieradumu. Ja rīta agrumā paveiksi kādu no veicamajiem uzdevumiem, tas mudinās Tevi turpināt un paveikt vēl vairāk. Ja rītu pavadīsi vārtoties no viena gultas gala līdz otram, tad nejutīsies atvērta visam, ko piedāvā dzīve. Iesakām rītu uztvert kā sākumu jaunām iespējām un pašizaugsmes veicināšanai. 

Mēs nevaram ieteikt ideālo laiku, kad Tev pamosties, jo katra dienas plāns izskatās citādāk. Taču tas, ko mēs varam ieteikt, ir mosties vismaz pusstundu agrāk kā ierasts. Tādā veidā Tev būs vairāk laika, lai lēnām pabrokastotu, paveiktu kādu uzdevumu un saplānotu dienu. Steiga rada nevajadzīgu stresu un haosu, tādēļ aicinām Tevi doties gulēt laicīgi un iestatīt modinātāju vismaz pusstundu agrāk.

Veido savu produktīvo rīta rutīnu

Mēs esam apkopojuši aktivitātes, kas palīdzēs Tev mosties ar prieku un motivēt sevi visas dienas garumā. Pieraksti šīs aktivitātes savā plānotājā vai uz baltas lapas, un jau rīt sāc savu ceļu uz produktīvāku ikdienu! 

  • Izdzer glāzi ūdens katru rītu. Vai zināji, ka nakts laikā ķermenis izdala ūdeni, kamēr mēs elpojam? Šis ūdens neatjaunojas, kamēr mēs pašas to neuzņemam. Hidrācija ir svarīga, lai ķermenis justos funkcionēt spējīgs un Tu būtu enerģiskāka jau no paša rīta. Atceries izdzert glāzi ūdens katru rītu un Tavs ķermenis būs pateicīgs!
  • Sastādi dienas mērķus. Dzīve bez mērķiem ir eksistēšana. Tā nav pilnvērtīga ikdiena, tādēļ iesakām katru rītu sarakstīt veicamos uzdevumus un, kad uzdevumi ir paveikti, izsvītrot tos no saraksta. Savu mērķu vizualizēšana palīdzēs fokusēties un radīs gandarījumu ikreiz, kad redzēsi, cik daudz Tu spēj paveikt dienas laikā!
  • Sakārto uzdevumu secību. Ja atliksi uz vēlāku kādu nevēlamu uzdevumu, kas tāpat būs jāizdara, visu dienu par to domāsi. Pirmos paveic svarīgākos uzdevumus, tādējādi izvairīsies no nevēlama stresa un atvieglosi sev dienu.
  • Izkustini savu ķermeni. Mēs nesakām, ka Tev katru rītu jādodas uz sporta zāli, jo ne visiem ir laiks un iespēja. Sāc savu rītu ar vienkāršiem vingrinājumiem, kurus iespējams veikt mājas apstākļos. Pētījumi liecina, ka regulāra vingrošana uzlabo garastāvokli un samazina depresijas, trauksmes un stresa sajūtas. Sāc vingrot jau šodien!
  • Dodies gulēt laicīgi. Ja jutīsies izgulējusies, būs vieglāk iesākt dienu! Izveido savu miega režīmu un centies pie tā pieturēties. Ja modīsies vienā un tajā pašā laikā, tas kļūs par ieradumu un Tu katru rītu jutīsies enerģijas piepildīta. Neaizmirsti izvēdināt telpas pirms miega!
  • Ieturi brokastis. Ēdot sabalansētas brokastis, mēs jūtamies enerģiskāk un diena iesākas produktīvāk, jo spējam koncentrēties jau no paša rīta. Iesakām neizlaist brokastis, lai ilgāk pagulētu, jo tas dienas laikā rezumēsies ar uzmanības un enerģijas zudumu. Šeit vari smelties daudzveidīgas receptes, ko ieviest savā ikdienā!
  • Ej dušā no rīta. Duša palīdzēs Tev noskalot miegainību un uzlādēties, kā arī noskaņoties jaunai dienai. Tādā veidā Tev nebūs ilgi jācenšas pamosties un vairāk laika varēsi veltīt mērķu sasniegšanai. Jūties svaiga un produktīva jau no paša rīta!
  • Ierobežo digitālo laiku. Centies digitālajā vidē pavadīt īsāku laika periodu. Bieži vien mēs pamostamies un vēlamies uzmest aci jaunumiem viedtālrunī, taču laika izjūta pazūd un realitātē paliek mazāk laika svarīgākiem uzdevumiem. Ja vēlies īsu brīdi apskatīt jaunumus, uzstādi modinātāju, kas kalpos kā atgādinājums par citām aktivitātēm.
  • Velti laiku sev. Pavadi brīdi vienatnē, lai atgādinātu sev, ko Tu vēlies sasniegt un kas šobrīd stāv Tavā ceļā. Iekšēji rodi motivāciju un apdomā nākamos soļus, lai tuvotos uzstādītajiem mērķiem. Neaizmirsti pateikties sev un citiem, kuri palīdz mērķu realizēšanā!

Rutīnas ieviešana nav tik grūta, kā tas varētu šķist. Ir neskaitāmi daudz iemeslu, lai pamostos katru rītu, kā arī veidu dienas sākšanai, taču tikai Tu vislabāk zināsi, kas Tev ir nepieciešams un ko ieviest savā rīta rutīnā. Katra diena ir jauna iespēja, tādēļ mosties ar mērķi un kļūsti par sevis produktīvāku versiju!

Dzīvot Viegli

«

»

Atstāj komentāru

Pieslēdzies, lai atstātu komentāru, vai uzdotu jautājumu